rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - październik 2014


Czy wirus ebola stanowi zagrożenie dla mieszkańców Bielska-Białej?

Przypomnę fragment mojej rozmowy z Ministrem Tomaszem Siemoniakiem z sierpnia b.r.:

[......]

Rajmund Pollak: Chciałbym jeszcze zapytać o gorączkę krwotoczną. Czy MON ma przygotowaną kwarantannę dla żołnierzy, którzy zostali wysłani do Afryki Środkowej i są realnie zagrożeni gorączką krwotoczną?

Minister Tomasz Siemoniak: Został powołany zespół w Ministerstwie Obrony i we współpracy z innymi instytucjami polskimi w tej sprawie, żeby być przygotowanym na wszystkie ewentualności i jesteśmy w kontakcie z kierownictwem misji. To jest misja UE w Republice Środkowej Afryki więc jesteśmy tutaj na wszystkie scenariusze przygotowani.Chociaż Podkreślam, że akurat w tym państwie, gdzie przebywają nasi żołnierze nie stwierdzono takich zagrożeń.

W zaledwie dwa miesiące po tej rozmowie okazało się jednak, że wirus gorączki krwotocznej jednak dotarł już do Europy!

Warto zatem, aby Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, który równocześnie przez ostatnią kadencję pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta poinformował publicznie mieszkańców, czy służba zdrowia stolicy Podbeskidzia jest przeszkolona w zakresie przeciwdziałania ewentualnej epidemii tej śmiertelnej choroby!

Rajmund Pollak

2014-10-11 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

W dniu 24 sierpnia 2014roku Peter Poroszenko oficjalnie okazał swoje uznanie dla dokonań UPA! Gdy przeczytałem w niezależnych mediach, że w rocznicę niepodległości Ukrainy aktualny prezydent tego kraju powiedział, że jest dumny z UPA, to omal nie zagotowała się krew w moich żyłach, gdyż organizacja ta dokonała wraz z hitlerowskim SS Galizien i OUN tak wielu zbrodni ludobójstwa na Polakach zamieszkujących Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej, że oprawcy UPA powinni już dawno być uznani za zbrodniarzy wojennych. Jednak postanowiłem upewnić się czy informacje dotyczące stanowiska głowy państwa Ukrainy są prawdziwe.

Zadzwoniłem do Ambasady Ukrainy w Warszawie na nr 22 622 47 97 i poprosiłem o rozmowę z Ambasadorem Ukrainy. Poinformowano mnie abym zadzwonił na nr 22 629 34 46, gdzie połączono mnie z Biurem Prasowym. Rzecznik Ambasady Ukrainy w Polsce Pani Julia Borodij ściągneła całe nagrania wystąpień Prezydennta i potwierdziła, że faktycznie w Kijowie w dniu 24 sierpnia 2014roku Peter Poroszenko wyraził swoją dumę z dokonań UPA.

Pragnę w tym miejscu podkreślić, że Pani Borodij mówi piękną polszczyzną i uznała, że ktoś kto przygotowywał wystąpienie Poroszenki zupełnie nie zna historii ludobójstwa dokonanego przez UPA i OUN na Polakach. Pani Julia Borodij podkreśliła w rozmowie telefonicznej, że jest tak samo jak Polacy oburzona tą wypowiedzią, jednak nie może mi tego oficjalnie napisać, bo musiałaby jako rzecznik prasowy uzyskać na to zgodę urzędującego Ambasadora Ukrainy! Poprosiła mnie o oficjalny E-mail z zapytaniami w tej sprawie.

Zatem 27 sierpnia 2014 roku wysłałem następujące pytania:

Szanowna Pani Julia Borodij
Rzecznik Ambasady Ukrainy w Warszawie.

W związku z wypowiedzią Prezydenta Petra Poroszenko, w której wyraził swoją ..."dumę z dokonań UPA" przy okazji obchodów rocznicy niepodległości Ukrainy proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy aktualny Prezydent Ukrainy jest dumny z ludobójstwa dokonanego na Polakach na Wołyniu przez zbrodniarzy z UPA i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów?
2. Czy Peter Poroszenko jest dumny z kolaboracji Stepana Bandery z hitlerowcami?
3. Czy Prezydent Ukrainy jest dumny z palenia przez UPA całych polskich wsi w czasie tzw. marszów z pochodniami?
4. Czy Peter Porosznko jest dumny z wypędzenia ponad miliona Polaków z rodzinnych ziem piastowskich po1944roku?
5. Czy władze Ukrainy złożyły w 2014 roku wieńce na grobach i w miejscach kaźni setek tysięcy Polaków zamordowqanych przez nacjonalistów UPA, OUN i SS Galizien składającej się w dużej części z Ukraińców?
6. Kiedy Prezydent Ukrainy przeprosi Polaków za zbrodnie UPA?
7. Peter Poroszenko zadeklarował, że jedynym językiem urzędowym ma być j. ukraiński. Czy Polaków mieszkających nadal na Ukrainie czeka w przyszłości zakaz nauczania w szkołach języka polskiego?

Liczę na szybkie, merytoryczne odpowiedzi
Z wyrazami szacunku
Rajmund Pollak

Czekałem na odpowiedź ponad trzy tygodnie i gdy się nie doczekałem, to zadzwoniłem bezpośrednio do Pani Rzecznik Prasowy Ambasady Ukrainy, która dała mi do zrozumienia, że aktualny Ambasador Ukrainy w Polsce nie wyraził zgody, aby zostały przesłane na mój adres E-mail oficjalne odpowiedzi na te ważne dla wszystkich Polaków pytania!

Powiedziałem Pani Julii Borodij, aby przekazała Ambasadorowi Ukrainy w Polsce, że brak odpowiedzi też jest odpowiedzią, gdyż stanowi wyraz obojętności ze strony dyplomatów Ambasady Ukrainy wobec bezmiaru cierpień jakich doznali Polacy pomordowani przez nacjonalistów UPA , SS Galizien, Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów oraz hitlerowców i NKWD, a także za wyraz wrogości aktualnych władz Ukrainy do Polaków wywiezionych na Sybir przez komunistów ukraińskich i rosyjskich.

Pragnę poinformować czytelników, że pytania jakie skierowałem do Ambasadora Ukrainy w Polsce zostały przeze mnie skonsultowane z niektórymi żyjącymi do dziś Kresowiakami, których nazwisk z oczywistych względów nie ujawnię.

Rząd koalicji PO-PSL prowadzi jednak antypolską politykę bezwarunkowego poparcia dla znajdujących się w aktualnych władzach Ukrainy zwolenników UPA i OUN.

Jestem przeciwnikiem agresji Rosji na niepodległą Ukrainę, jednak Polska Racja Stanu wymaga aby bronić Polaków nadal żyjących na dawnych Kresach Rzeczpospolitej i nie wolno przemilczać antypolskich wypowiedzi Prezydenta Petra Poroszenki!

Zwolennicy UPA i OUN nienawidzą w równej mierze Rosjan jak i Polaków, a Polskę traktują tylko jako dojną krowę, z której można dostać pomoc, a potem postawić nowe pomniki dla morderców bezbronnych Polaków na Wołyniu.

Przypomnę inną znaną deklarację Petera Poroszenki wygłoszoną jeszcze przed 24.08.2014r:

(...)" Uznając za bohaterów narodowych UPA i Banderę, Ukraina nie powinna brać pod uwagę krytycznych opinii innych państw, w tym nawet ich oficjalnych protestów i negatywnych reakcji".

Ciekawe, że Węgrzy, Rumuni i Słowacy zaprotestowali przeciwko tej wypowiedzi Poroszenki, ale rząd RP w Warszawie i Minister Spraw zagranicznych RP nie zareagowali ani na tę wypowiedź, ani na fakt, że aktualny prezydent Ukrainy wyraził 24.08.2014roku swoją dumę z dokonań UPA! Mimo, że tak wielu Polaków poparło Ukrainę w jej walce z agresją rosyjską, to władze Ukrainy nie zapraszają przedstawicieli Polski na rozmowy pokojowe, lecz bardziej sobie cenią przyjaźń z Niemcami.

Uważam, że nadal należy pomagać zarówno Polakom na Kresach jak i Ukraińcom w walce z inwazją Putina, jednak nie wolno zapominać o Polakach żyjących nadal na Kresach ani o Polakach i Żydach, a także uczciwych Ukraińcach zamordowanych przez UPA, OUN i SS Galizien! Każde publiczne poparcie dla ludobójców z UPA przez jakiekolwiek władze Ukrainy należy ostro potępiać oficjalnymi notami dyplomatycznymi!

Na zakończenie chciałbym zaznaczyć, że jeśli po ukazaniu się tego artykułu zostanie odwołana ze swego stanowiska aktualna Rzecznik Prasowy Ambasady Ukrainy w Polsce, to będzie dowodem, że zwolennicy UPA mają już na Ukrainie władzę absolutną!

Rajmund Pollak

2014-10-07 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517617
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała